zibakalam
27 اسفند 1401 - 17:21

هویت محوری و عدالت گستری از اولویتهای رسانه ملی است

یاسوج- مدیرکل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد گفت: هویت محوری، عدالت گستری و تلاش همه جانبه به سمت مسیر پیشرفت از اولویت‌های رسانه ملی در دوره تحول است.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر رئوف بعدازظهر شنبه در نشست با امام جمعه یاسوج افزود: جهاد تبیین و ترویج گفتمان جهاد تبیین از مهمترین وظایف صداوسیما است.

وی بیان داشت: برنامه سازان استان تلاش کرده‌اند که مبتنی بر فرهنگ بومی و انقلابی با روایت هنرمندانه روند عمران و آبادانی، پیشرفت‌ها و توسعه زیرساخت‌های آموزشی و بهداشتی را تبیین کنند.

رئوف با بیان اینکه رسانه ملی به عنوان وجدان بیدار جامعه و تأثیرگذار در هدایت فکری جامعه در کنار روایتگری پیشرفت تلاش می‌کند تا گفتمان جهاد تبیین را نیز در جامعه ترویج دهد، گفت: تحقق این امر نیازمند همکاری قرارگاهی همه نهادهای متولی فرهنگی استان است.

وی افزود: ۷۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در پهنه استان‌ها زندگی می‌کنند که تحقق عدالت رسانه‌ای، توجه به تنوع قومی و فرهنگ همه زیست بوم ایران اسلامی است.

رئوف تصریح کرد: ارتقای بهره وری در کنار توانمند سازی سرمایه انسانی استان با آموزش‌های کیفی دنبال شد که نتیجه اجرای این راهبرد، شناسایی استعدادهای جوان بومی، ارتقا کیفی برنامه سازان و برند سازی ملی در عرصه‌های مختلف مجری گری، گویندگی، گرافیست، کارگردانی و تهیه کنندگی است و توجه به ذائقه مخاطب نیز رویکرد دیگری برای حفظ و ارتقا میزان مخاطبان شبکه استانی است.

وی افزود: با توجه به جایگاه مخاطبان استان، نیاز به برنامه‌های جدیدی در حوزه کودک و نوجوان، سرگرمی و تفریحی و برنامه‌های معرفتی احساس می‌شد که براساس فرهنگ بومی و هویت انقلابی این برنامه‌ها نیازسنجی، تولید و پخش شد که با عنایت الهی و تلاش عوامل، صداوسیمای استان در جایگاه مناسبی در بین مراکز ۳۳ گانه استان‌ها قرار دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099265